Blog

Halı Sıkma Makinası Fiyatları Malzeme Seçiminden Ne Kadar Etkilenir

Halı Sıkma Makinası Fiyatları Malzeme Seçiminden Ne Kadar Etkilenir Halı yıkama sektörünün en önemli lokomotiflerinden olan halı sıkma makinası fiyatları malzeme seçiminden başlayan, işletme giderleri, ürün geliştirme teknoloji maliyetleri ve garantiden verilecek hizmet maliyetleri ile şekillenir.

Halı sıkma makinası fiyatları üzerindeki en etkili neden malzeme seçimidir. 2,5 mm olarak yapılan krom tambur seçimlerinin, halının ters atılması, ince halı ya da yollukların sıkılmak için atılması gibi sıklıkla karşılaşılabilecek durumlarda tambur burkulması denen, halı sıkma makinası tamburununun yamulması ile sonuçlandığı görülmüştür. Bu nedenledir ki, ucuza üretmek, ucuza satamak kaygısı olmayan, kaliteyi ön planda tutan firmalar tambur kalınlığını 3 mm olarak seçmektedir. Halı sıkma makinası fiyatları bu gibi kriterler nedeni ile değişkendir.

Halı sıkma makinası için Krom tambur demek de makinaları aynı kalitede yapmaz. Demir metali korozyona uğrayabilen bir metaldir. Doğada korozyona uğramayan metal yok gibidir. Korozyon engellenemeyen ama geciktirilebilen bir doğa olayıdır. Demirin kullanılacak olduğu sektöre göre, değişik ısıl işlem ve katkı metalleriyle hem mekanik mukavemeti, hem de korozyon dayanımı iyileştirilir. Demirin sertleştirilmesinde ve paslanmaz özelliğinin iyileştirilmesinde, içine katılan krom oranı, paslanmaz krom çelik kalitesini etkiler. Dolayısıyla halı sıkma makinası fiyatlarında, sadece krom tambur diye bilgi vermek ya da almak yeterli olmamaktadır. Ne satın alındığının bilinmesi için krom çelik türünün belirtilmesi gerekmektedir. Halı sıkma makinası fiyatı değerlendirmesinde bu husun çok büyük önem arzetmektedir.

Whatsapp Bilgi