Blog

Halı Sıkma Makinası Fiyatları ve Seçimleri

Halı Sıkma Makinası Fiyatları ve Seçimleri Halı sıkma makinaları, halıları kurutma işleminde kullanılan temizlik makinaları grubunda son yılların en gözde temizlik makinalarındandır. Kurutma işleminden dolayı halı kurutma makinaları da denmektedir. Halı sıkma makinası almak istiyorum diyen işletme sahibi öncelikle amortisörlü halı sıkma makinası mı yoksa tekerlekli halı sıkma makinası mı almalıyım diye seçim yapmalıdır. Halı sıkma makinaları iki çeşit diyebiliriz ancak halı sıkma makinası ebatı, boyu ve tambur çapı, halı sıkma makinası fiyatları o bölgede bulunan yıkanan halıların büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.
Bu halı sıkma makinaları incelenecek olursa;
1- Amortisörlü Halı Sıkma Makinaları: Amortisörlü sıkma makinaları, piyasada ayaklı halı sıkma makinası ya da körüklü halı sıkma makinası olarak da adlandırılmaktadır. Yıkanan halıların ağırlığı fazla olup, halı kurutma makinası içersine yerleştirilir.
Halı sıkma işlemi sırasında sarsıntıyı sönümleme özelliğine sahiptir. Amortisörlü halı sıkma makinası, halı yıkama tesisinde planlandığı alana monte edilir.
2- Tekerlekli Halı Sıkma Makinaları: Tekerlekli halı sıkma makinaları adından da anlaşılacağı gibi tekerlekler sayesinde hareket ettirilebilen halı sıkma makinaları olarak anılır. Tekerlekler aynı zamanda sarsıntıyı azaltma özelliğini de sağlamaktadırlar.
Bu grup temizlik makinaları alırken ilk akla gelen halı sıkma makinası fiyatları olacaktır. Halı sıkma makinaları çok ağır halıları kuruttuğu göz önünde bulundurulursa fiyat kıstas olmamalıdır.
Halı sıkma makinası tanbur kalınlığı ve makina ağırlığı fazla olmalıdır. Bu özelliklere bakıp ikinci el halı sıkma makinası fiyatları değerlendirilebilir. Ancak satın alınan 2.el halı sıkma makinası yedek parça ve servis maliyetleri de eklendiğinde yeni alınan halı sıkma makinası fiyatları ile aynı fiyatlara yaklaştığı görülür.Whatsapp Bilgi